رامی

منسوب به رام، شاد و خوشحال

جنسیت اسم رامی

پسر

رامی به انگلیسی

rami

تعداد رامی ها در ایران

786

تلفظ رامی به فارسی

رامي

ریشه اسم رامی

فارسی

تلفظ رامی به انگلیسی

/rāmi/

رنگ اسم رامی

صورتی

ابجد اسم رامی

251

ابجد وسیط اسم رامی

23

ابجد صغیر اسم رامی

8

درباره نام رامی

رامی یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم رامی پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم رامی که در انگلیسی به صورت rami نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 786 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم رامی

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم رامی و معنی اسم رامی

ریشه اسم رامی

همانطور که گفتیم ریشه اسم رامی فارسی می باشد و تلفظ رامی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " رامي " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rāmi/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم رامی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم رامی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم رامی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به رام
رام: مأنوس، موافق، سازگار، شاد و خوشحال، نام روز بیست و یکم از هر ماه خورشیدی در ایران قدیم

معنی اسم رامی در ثبت احوال

(رام + ي (پسوند نسبت))، منسوب به رام

حروف ابجد و طالع بینی نام رامی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم رامی عدد " 251 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 8 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم رامی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم رامی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم رامی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم رامی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

رکسانا، روشنک، دختر دارا و همسر اسکندر

ایرانی جاوید، آریایی

صبر كننده، شكيبا، از نام‌های خداوند

دارنده‌ی آب روشنی بخش

ترکیب دو اسم محمد و یزدان (ستوده و خداوند)

نام رشته کوهی که از مغرب ایران تا شرق ترکیه و شمال عراق ادامه دارد

روزها و آفتاب

نام نوعی درخت

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید