رامیا

زيبا و با طراوت

جنسیت اسم رامیا

دختر

رامیا به انگلیسی

ramiya

تعداد رامیا ها در ایران

417

تلفظ رامیا به فارسی

راميا

ریشه اسم رامیا

فارسی

تلفظ رامیا به انگلیسی

/rāmiyā/

رنگ اسم رامیا

طلایی

ابجد اسم رامیا

252

ابجد وسیط اسم رامیا

24

ابجد صغیر اسم رامیا

9

درباره نام رامیا

رامیا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم رامیا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم رامیا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 417 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم رامیا

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم رامیا و معنی اسم رامیا

ریشه اسم رامیا

همانطور که گفتیم ریشه اسم رامیا فارسی می باشد و تلفظ رامیا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " راميا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rāmiyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم رامیا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم رامیا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم رامیا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به رامی
رامی: منسوب به رام، شاد و خوشحال

معنی اسم رامیا در ثبت احوال

[رامي = نوعي گل؛ (در عربي) ثيل سيام + ي (پسوند نسبت)]، ۱- منسوب به رامي (گل)؛ ۲- (به مجاز) زيبا و با طراوت.

حروف ابجد و طالع بینی نام رامیا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم رامیا عدد " 252 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 9 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم رامیا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم رامیا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم رامیا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم رامیا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پهلوان، دلاور

(به مجاز) زاییده‌ي ایل، فرزند ایل

ترکیب دو اسم محمد و آریان (ستوده و آریایی)

ترکیب دو اسم محمد و نادر (ستوده و کمیاب)

ترکیب دو اسم ماه و صنم (زیبا و دلبر)

سرسبزی، شادابی، آباد، وسیع

مانند هل، (به مجاز) خوش‌بو و معطر

میوه، (به مجاز) نتيجه و حاصل

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید