راما

منسوب به رام، مأنوس، موافق

جنسیت اسم راما

دختر

راما به انگلیسی

rama

تعداد راما ها در ایران

762

تلفظ راما به فارسی

راما

ریشه اسم راما

سانسکریت

تلفظ راما به انگلیسی

/rāmā/

رنگ اسم راما

نیلی

ابجد اسم راما

242

ابجد وسیط اسم راما

14

ابجد صغیر اسم راما

8

درباره نام راما

راما یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم راما را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم راما، به خاطر ریشه سانسکریت اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 762 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم راما

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم راما و معنی اسم راما

ریشه اسم راما

همانطور که گفتیم ریشه اسم راما سانسکریت می باشد و تلفظ راما در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " راما " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rāmā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم راما بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم راما در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم راما در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به رام
رام: مأنوس، موافق، سازگار، شاد و خوشحال، نام روز بیست و یکم از هر ماه خورشیدی در ایران قدیم

معنی اسم راما در ثبت احوال

۱- (اَعلام) (در اسطوره‌های هندی) ششمین مظهر «ویشنو» /vichnou/ ، شاهزاده‌ي آیوردهیا در هند شمالی، که سرگذشت او در حماسه‌ي رامایانا بیان شده است؛ ۲- (در فارسي) (رام + ا (پسوند نسبت))، منسوب به رام.
د رام.

حروف ابجد و طالع بینی نام راما

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم راما عدد " 242 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 8 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم راما گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم راما چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم راما

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم راما

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

باغ انگور، سنجیده و با وقار

ترکیب دو اسم محمد و آرتا (ستوده و پاک)

ترکیب دو اسم محمد و فرهاد (ستوده و یاری)

(به‌ مجاز) امير و پادشاه شجاع و دلير

بزرگوارتر، برتر، بلندتر، بالاتر، والا و باارزش

خوب، خوش، زيبا، ظريف، بسي نيك

رفیع، والا

نام نوعی گل سرخ رنگ

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید