رافع

فرازنده، دادخواه، رساننده حدیث از حضرت رسول (ص)

جنسیت اسم رافع

پسر

رافع به انگلیسی

rafe

تعداد رافع ها در ایران

1,140

تلفظ رافع به فارسی

رافع

ریشه اسم رافع

عربی

تلفظ رافع به انگلیسی

/rāfe‛/

رنگ اسم رافع

آبی

ابجد اسم رافع

351

ابجد وسیط اسم رافع

27

ابجد صغیر اسم رافع

18

درباره نام رافع

رافع یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم رافع پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم رافع که در انگلیسی به صورت rafe نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,140 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم رافع

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم رافع و معنی اسم رافع

ریشه اسم رافع

همانطور که گفتیم ریشه اسم رافع عربی می باشد و تلفظ رافع در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " رافع " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rāfe‛/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم رافع بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم رافع در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم رافع در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم رافع در فرهنگ فارسی عمید :
۱. بردارنده؛ بلندکننده؛ بالابرنده.
۲. تقدیم‌کنندۀ شکایت یا عریضه برای دادخواهی؛ شاکی.
۳. جاسوس.
۴. از نام‌های خداوند.

معنی اسم رافع در فرهنگ فارسی :
۱.بر دارنده ب لند کننده بالا برنده ۲.بردارنده قصه بشاه یا امیر یا والی عرض حال دهنده ۳. رساننده حدیث به حضرت رسول ( ص ) ۴. رفع دهنده کلمه .

معنی اسم رافع در ثبت احوال

1- (در قدیم) رفع کننده، از میان برنده و نابود کننده؛ 2- برپا دارنده، بلند کننده؛ 3- آورنده، رساننده؛ 4- از نام ها و صفات خداوند؛ 5- (اعلام) رافع بن هرثمه [قرن سوم قمری]، سردار عرب در خراسان؛ ابتدا در دربار طاهریان بود.
پس از قدرت یافتن یعقوب لیث و گرفتن نیشابور به او پیوست.
هنگامیکه خلیفه خراسان را به محمدبن طاهر داد رافع نایب او شد و توانست طبرستان را بگیرد امّا پس از آنکه خلیفه با عمرولیث آشتی کرد و خراسان را دوباره به او داد رافع به ری رفت و با جمع آوری لشکری به جنگ با ع مرولیث شتافت.
در این جنگ شکست خورد و کشته شد.

حروف ابجد و طالع بینی نام رافع

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم رافع عدد " 351 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم رافع گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم رافع چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم رافع

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم رافع

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شبیه به مهر، مهربان و با محبت، زیبارو مانند خورشید

نرگس، نام نوعی گل خوش‌بو، نام مادر امام زمان (عج)

زن پاك از پليدی و عيوب، لقب حضرت فاطمه (س)

منسوب به شکیل، خوشگل و زیبا

بنده‌ی خدای توانا

وزيدن نسيم

تحمل، بردباری، صبر، آرام

پابرجا، استوار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید