رافعه

مؤنث رافع بالا برنده، اوج دهنده

جنسیت اسم رافعه

دختر

رافعه به انگلیسی

rafee

تعداد رافعه ها در ایران

558

تلفظ رافعه به فارسی

رافعه

ریشه اسم رافعه

عربی

تلفظ رافعه به انگلیسی

/rāfe‛e/

رنگ اسم رافعه

سبز

ابجد اسم رافعه

356

ابجد وسیط اسم رافعه

32

ابجد صغیر اسم رافعه

23

درباره نام رافعه

رافعه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم رافعه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم رافعه، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 558 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم رافعه

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم رافعه و معنی اسم رافعه

ریشه اسم رافعه

همانطور که گفتیم ریشه اسم رافعه عربی می باشد و تلفظ رافعه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " رافعه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rāfe‛e/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم رافعه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم رافعه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم رافعه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مونث رافع
رفع کننده، از میان برنده و نابود کننده، دادخواه و شاکی، برپا دارنده، بلند کننده، آورنده و رساننده

معنی اسم رافعه در ثبت احوال

(مؤنث رافع) 1- رفع کننده؛ 2- از میان برنده و نابود کننده؛ 3- دادخواه و شاکی؛ 4- برپا دارنده، بلند کننده؛ 5- آورنده و رساننده.

حروف ابجد و طالع بینی نام رافعه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم رافعه عدد " 356 " و ابجد وسیط " 32 " ، ابجد صغیر " 23 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم رافعه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم رافعه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم رافعه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم رافعه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

از واژه‌های قرآنی، ظرف ها

ترکیب دو اسم محمد و خلیل (ستوده و دوست)

دومین سیاره‌ی بزرگ منظومه شمسی

تصویرگر، صورتگر، نقاش، طراح، نگارگر

روشنایی، تابناکی

نجات بخش، منجی

عنبر سیاه، مادر کوروش پادشاه هخامنشی

با مهر و محبت، نیکی کننده، رحم کننده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید