رافت

نرم خویی، مهربانی

جنسیت اسم رافت

دختر

رافت به انگلیسی

rafat

تعداد رافت ها در ایران

552

تلفظ رافت به فارسی

رأفت

ریشه اسم رافت

عربی

تلفظ رافت به انگلیسی

/ra’fat/

رنگ اسم رافت

طلایی

ابجد اسم رافت

681

ابجد وسیط اسم رافت

21

ابجد صغیر اسم رافت

15

درباره نام رافت

رافت یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم رافت دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم رافت که در انگلیسی به صورت rafat نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 552 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم رافت

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم رافت و معنی اسم رافت

ریشه اسم رافت

همانطور که گفتیم ریشه اسم رافت عربی می باشد و تلفظ رافت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " رأفت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ra’fat/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم رافت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم رافت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم رافت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

نرم خوئی، مهربانی، شفقت، مهربانی، نرم خویی، مهربانی، رحم، ترحم

معنی اسم رافت در ثبت احوال

نرم خوئي، مهرباني، شفقت.

حروف ابجد و طالع بینی نام رافت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم رافت عدد " 681 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم رافت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم رافت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم رافت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم رافت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

خوشنام

دارای ناز شاهانه، موجب فخر شاه، نام یکی از نواهای موسیقی ایرانی

مخففِ پادشاه، بزرگ

شادمان، خوشبخت

شیر خداوند

ترکیب دو اسم محمد و پارسا (ستوده و باتقوا)

توانایی، قدرت، جرأت، فرصت

عطا کننده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید