راغب

داراي ميل و رغبت به چيزي يا كسي

جنسیت اسم راغب

پسر

راغب به انگلیسی

ragheb

تعداد راغب ها در ایران

642

تلفظ راغب به فارسی

راغب

ریشه اسم راغب

عربی

تلفظ راغب به انگلیسی

/rāqeb/

رنگ اسم راغب

قرمز

ابجد اسم راغب

1203

ابجد وسیط اسم راغب

15

ابجد صغیر اسم راغب

6

درباره نام راغب

راغب یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم راغب پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم راغب که در انگلیسی به صورت ragheb نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 642 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم راغب

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم راغب و معنی اسم راغب

ریشه اسم راغب

همانطور که گفتیم ریشه اسم راغب عربی می باشد و تلفظ راغب در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " راغب " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rāqeb/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم راغب بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم راغب در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم راغب در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم راغب در فرهنگ فارسی عمید:
رغبت‌ کننده، خواهان، مایل


معنی اسم راغب در لغت نامه دهخدا:
خواهان از روی حرص، و دوست دارنده

معنی اسم راغب در ثبت احوال

1- داراي ميل و رغبت به چيزي يا كسي، مايل، خواهان؛ 2- (اَعلام) حسن به ابن محمّد، راغب اصفهاني: [قرن4 و5 هجری] فقیه و ادیب ایرانی، مؤلف تفسیر قرآن، مفردات الفاظ القرآن، اَلذَریعه اِلی مکارِم الشریعه که به نام اَلنَّوادِ ر به فارسی ترجمه شده است.

حروف ابجد و طالع بینی نام راغب

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم راغب عدد " 1203 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 6 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم راغب گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم راغب چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم راغب

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم راغب

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام بنیان گذار سلسلۀ هخامنشی، خورشید

جان و روح، دم و لحظه

اسپند دانه سیاه و خوشبویی که برای دفع چشم زخم در آتش می ریزند

منسوب به رامين، دختر خوشحال و بانشاط

نیرومند، پرزور، از نامهای خداوند

پدر فتح

آن كه به كسی يا چيزی دل بسته است، عاشق

سبب سربلندی و افتخار دین

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید