راشده

راهنمایی شده

جنسیت اسم راشده

دختر

راشده به انگلیسی

rashedeh

تعداد راشده ها در ایران

702

تلفظ راشده به فارسی

راشده

ریشه اسم راشده

عربی

تلفظ راشده به انگلیسی

/rāšede/

رنگ اسم راشده

آبی

ابجد اسم راشده

510

ابجد وسیط اسم راشده

18

ابجد صغیر اسم راشده

15

درباره نام راشده

راشده یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم راشده دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم راشده که در انگلیسی به صورت rashedeh نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 702 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم راشده

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم راشده و معنی اسم راشده

ریشه اسم راشده

همانطور که گفتیم ریشه اسم راشده عربی می باشد و تلفظ راشده در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " راشده " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rāšede/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم راشده بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم راشده در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم راشده در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

راهنمایی شده، از گمراهی درآمده.

معنی اسم راشده در ثبت احوال

راهنمایی شده، از گمراهی درآمده.

حروف ابجد و طالع بینی نام راشده

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم راشده عدد " 510 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم راشده گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم راشده چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم راشده

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم راشده

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مراد، مقصود، خواست

داریوش، نام پادشاهی پیش از ساسانیان

بی تا، کمیاب، نام نوعی گل

نام پدر الياس پيغمبر (ع)

زیرک، باهوش

ترکیب دو اسم محمد و وحید (ستوده و یکتا)

همچون دل، مثل قلب، (به مجاز) داراي احساس و عاطفه

مونث ربیع، بهار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید