راشا

سرسبز، خرّم و با طراوت، راه شادی

جنسیت اسم راشا

دختر

راشا به انگلیسی

rasha

تعداد راشا ها در ایران

471

تلفظ راشا به فارسی

راشا

ریشه اسم راشا

فارسی

تلفظ راشا به انگلیسی

/rāšā/

رنگ اسم راشا

زرد

ابجد اسم راشا

502

ابجد وسیط اسم راشا

10

ابجد صغیر اسم راشا

7

درباره نام راشا

راشا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم راشا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم راشا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 471 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم راشا

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم راشا و معنی اسم راشا

ریشه اسم راشا

همانطور که گفتیم ریشه اسم راشا فارسی می باشد و تلفظ راشا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " راشا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rāšā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم راشا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم راشا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم راشا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

راه شادی، راه عبور، با طراوت، سرسبز، خرّم

معنی اسم راشا در ثبت احوال

(راش = گياهي درختي + ا (پسوند نسبت))، ۱- منسوب به راش؛ ۲- (به مجاز) سرسبز، خرّم و با طراوت؛ ۳- راهِ شادي.

حروف ابجد و طالع بینی نام راشا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم راشا عدد " 502 " و ابجد وسیط " 10 " ، ابجد صغیر " 7 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم راشا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم راشا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم راشا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم راشا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و منان (ستوده و بخشنده)

فلزی زرد رنگ و نسبتاً نرم، زر

نام خاندانی از موبدان زرتشتی، ساكت و بی‌صدا، سیمرغ، دانا و باخرد

هدایت کردن، هدایت، راهنمایی، راه درست و مسیر درست

گلی از خانواده گل سرخ دارای گل‌های رنگارنگ

خوش‌رو، خنده‌رو

نام مادر امام رضا (ع)، از القاب حضرت فاطمه (س)، نام گیاهی خوشبو

ترکیب دو اسم عبد و حمید (بنده و ستوده)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید