راسم

آب روان

جنسیت اسم راسم

پسر

راسم به انگلیسی

rasem

تعداد راسم ها در ایران

339

تلفظ راسم به فارسی

راسِم

ریشه اسم راسم

عربی

تلفظ راسم به انگلیسی

/rāsem/

رنگ اسم راسم

نیلی

ابجد اسم راسم

301

ابجد وسیط اسم راسم

13

ابجد صغیر اسم راسم

13

درباره نام راسم

راسم یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم راسم را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم راسم، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 339 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم راسم

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم راسم و معنی اسم راسم

ریشه اسم راسم

همانطور که گفتیم ریشه اسم راسم عربی می باشد و تلفظ راسم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " راسِم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rāsem/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم راسم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم راسم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم راسم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم راسم در لغت نامه دهخدا:
جمع: رواسم، آب روان، شتر تندرو و مؤنث آن راسمه.

معنی اسم راسم در ثبت احوال

۱- (صفت از رسم) رسم كننده، نقش كننده؛ ۲-آب روان.

حروف ابجد و طالع بینی نام راسم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم راسم عدد " 301 " و ابجد وسیط " 13 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم راسم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم راسم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم راسم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم راسم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سبب سربلندی و افتخار دین

تهنیت گفتن، تبریک گفتن، شاد باش

عاشق و بی قرار، رئيس، حاكم

موجب آرامش و شادی دیگران، محبوب، معشوق

مانند رخ، (به مجاز) زيبارو

نام نوعی پرنده سخنگو و زیبا، نام نوعی گل، شیشه، کیمیا

مانند ماه، زیبارو

همتا، همانند

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید