راز

آنچه از دیگران پنهان نگاه داشته می شود، سِر

جنسیت اسم راز

دختر

راز به انگلیسی

raz

تعداد راز ها در ایران

657

تلفظ راز به فارسی

راز

ریشه اسم راز

فارسی

تلفظ راز به انگلیسی

/rāz/

رنگ اسم راز

طلایی

ابجد اسم راز

208

ابجد وسیط اسم راز

16

ابجد صغیر اسم راز

10

درباره نام راز

راز یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم راز را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم راز، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 657 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم راز

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم راز و معنی اسم راز

ریشه اسم راز

همانطور که گفتیم ریشه اسم راز فارسی می باشد و تلفظ راز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " راز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rāz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم راز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم راز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم راز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم راز در فرهنگ فارسی عمید:
۱. مطلب پوشیده و پنهان، سِر
۲. شیوۀ رسیدن به چیزی
۳. (صفت) [قدیمی] پوشیده، نهان
۴. (قید) [قدیمی] به‌طور پوشیده و پنهان

معنی اسم راز در ثبت احوال

۱- سِر، موضوعي يا مطلبي كه از ديگران پوشيده و پنهان است؛ ۲- (در قديم) پوشيده، پنهان؛ ۳- (در قديم) رنگ؛ ۴- (اَعلام) نام شهری در شهرستان بجنورد در استان خراسان شمالی.

حروف ابجد و طالع بینی نام راز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم راز عدد " 208 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم راز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم راز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم راز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم راز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

اسد، شیر

ترکیب دو اسم محمد و طه (ستوده و طاها)

منسوب به مکه، اهل مکه

هاله و خرمن ماه

فروزان، مهره‌ای در بازی شطرنج، وزیر

کسی که سرچشمه و منشأ است، زایا و بارور

دختر زیبا

بلندی مقام و مرتبه، بزرگی، رفعت

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران