رادا

مونث راد، بانوی بخشنده، دختر جوانمرد

جنسیت اسم رادا

دختر

رادا به انگلیسی

rada

تعداد رادا ها در ایران

765

تلفظ رادا به فارسی

رادا

ریشه اسم رادا

فارسی

تلفظ رادا به انگلیسی

/rādā/

رنگ اسم رادا

نیلی

ابجد اسم رادا

206

ابجد وسیط اسم رادا

14

ابجد صغیر اسم رادا

8

درباره نام رادا

رادا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم رادا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم رادا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 765 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم رادا

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم رادا و معنی اسم رادا

ریشه اسم رادا

همانطور که گفتیم ریشه اسم رادا فارسی می باشد و تلفظ رادا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " رادا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rādā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم رادا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم رادا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم رادا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مونث راد
راد: جوانمرد، بخشنده، سخاوتمند، خردمند، دانا

معنی اسم رادا در ثبت احوال

(راد + ا (پسوند نسبت))، منسوب به راد

حروف ابجد و طالع بینی نام رادا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم رادا عدد " 206 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 8 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم رادا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم رادا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم رادا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم رادا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پناه دین

ترکیب دو اسم نازنین و مریم (بسیار دوست داشتنی و زن پارسا)

پدر مهربان، نام یکی از پیامبران الهی، نام چهاردهمین سوره قرآن مجید

آزاده، جوانمرد، کریم

شاد کردن

مثل ماه، شبيه به ماه، (به مجاز) زيبارو

شمشیر ساخته شده در هند

فریبنده، بسيار زيبا، فریفته

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید