رادان

منسوب به راد، جوان‌مرد، آزاده، بخشنده، سخاوتمند، خردمند، دانا

جنسیت اسم رادان

پسر

رادان به انگلیسی

radan

تعداد رادان ها در ایران

1,426

تلفظ رادان به فارسی

رادان

ریشه اسم رادان

فارسی

تلفظ رادان به انگلیسی

/rādān/

رنگ اسم رادان

نارنجی

ابجد اسم رادان

256

ابجد وسیط اسم رادان

16

ابجد صغیر اسم رادان

13

درباره نام رادان

رادان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم رادان پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم رادان که در انگلیسی به صورت radan نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,426 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم رادان

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم رادان و معنی اسم رادان

ریشه اسم رادان

همانطور که گفتیم ریشه اسم رادان فارسی می باشد و تلفظ رادان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " رادان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rādān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم رادان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم رادان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم رادان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به راد
راد: جوان‌مرد، آزاده، بخشنده، سخاوتمند، خردمند، دانا، حکیم

معنی اسم رادان در فرهنگ فارسی :
دهی است از دهستان قهاب بخش حومه شهرستان اصفهان .


معنی اسم رادان در ثبت احوال

۱- (راد + ان (پسوند نسبت))، منسوب به راد؛ ۲- (اَعلام) نام دهی در شهرستان اصفهان.

حروف ابجد و طالع بینی نام رادان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم رادان عدد " 256 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم رادان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم رادان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم رادان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم رادان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

به رنگ مهتاب، تابان، زیبارو

شیشه شفاف

پيغمبر، فرستاده، رسول الله پيامبر اسلام حضرت محمد (ص)

گل شاد و خندان، شادان مثل گل، (به مجاز) زيبا و با طراوت

بزرگ داشته شده، نام یکی از پیامبران بنی اسرائیل

جشن، خوشحالی، سرور

برنده همچون شمشیر در راه دین و آیین، شمشیر دین

باد ملایم، مقام و منزلت

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید