راحمه

رحم کننده، رحمت آورنده

جنسیت اسم راحمه

دختر

راحمه به انگلیسی

raheme

تعداد راحمه ها در ایران

1,227

تلفظ راحمه به فارسی

راحمه

ریشه اسم راحمه

عربی

تلفظ راحمه به انگلیسی

/rāheme/

رنگ اسم راحمه

قرمز

ابجد اسم راحمه

254

ابجد وسیط اسم راحمه

26

ابجد صغیر اسم راحمه

20

درباره نام راحمه

راحمه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم راحمه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم راحمه که در انگلیسی به صورت raheme نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,227 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم راحمه

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم راحمه و معنی اسم راحمه

ریشه اسم راحمه

همانطور که گفتیم ریشه اسم راحمه عربی می باشد و تلفظ راحمه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " راحمه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rāheme/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم راحمه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم راحمه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم راحمه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

رحمت آورنده، مهرورز، بامحبت و عاطفه، دلسوز، مشفق

معنی اسم راحمه در ثبت احوال

(مؤنث راحم) به معني رحمت آورنده و دل سوزاننده.

حروف ابجد و طالع بینی نام راحمه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم راحمه عدد " 254 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم راحمه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم راحمه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم راحمه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم راحمه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مادر، خطاب محبت آمیز به فرزند دختر

فرزند، نسل

ترکیب دو اسم موسی و رضا (از آب گرفته شده و خشنود)

نارون

ترکیب دو اسم امیر و سجاد (فرمانروا و بسیار سجده کننده)

آبی دریا ، به رنگ نیل، نیلی

آن که در زمان خود چون ماه می درخشد

منسوب به رام، شاد و خوشحال

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید