راحله

کوچ کننده

جنسیت اسم راحله

دختر

راحله به انگلیسی

rahele

تعداد راحله ها در ایران

145,342

تلفظ راحله به فارسی

راحله

ریشه اسم راحله

عربی

تلفظ راحله به انگلیسی

/rāhele/

رنگ اسم راحله

طلایی

ابجد اسم راحله

244

ابجد وسیط اسم راحله

28

ابجد صغیر اسم راحله

19

درباره نام راحله

راحله یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم راحله را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم راحله، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 145,342 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم راحله

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم راحله و معنی اسم راحله

ریشه اسم راحله

همانطور که گفتیم ریشه اسم راحله عربی می باشد و تلفظ راحله در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " راحله " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rāhele/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم راحله بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم راحله در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم راحله در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مونث راحل.

راحل : کوچ کننده. (اسم) کوچ کننده، رحلت، کننده، کوچنده، جمع: راحلین. نام مادر یوسف علیه السلام.

معنی اسم راحله در ثبت احوال

مؤنث راحل

حروف ابجد و طالع بینی نام راحله

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم راحله عدد " 244 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم راحله گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم راحله چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم راحله

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم راحله

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بزرگوارتر، با شرف تر

رشد، فزونی

ترکیب دو اسم محمد و یاشار (ستوده و جاویدان)

نام همسر حضرت یعقوب (ع)، خجسته و زیبارو

محجوب، پوشیده، با شرم و حیا

مریم

ستاره

نقش و طرح های تزیینی، آخرین

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران