راتا

دهش، (در اعلام) فرشته ای است در ایران باستان

جنسیت اسم راتا

دختر

راتا به انگلیسی

rata

تعداد راتا ها در ایران

708

تلفظ راتا به فارسی

راتا

ریشه اسم راتا

فارسی

تلفظ راتا به انگلیسی

/rātā/

رنگ اسم راتا

سبز

ابجد اسم راتا

602

ابجد وسیط اسم راتا

14

ابجد صغیر اسم راتا

8

درباره نام راتا

راتا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم راتا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم راتا که در انگلیسی به صورت rata نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 708 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم راتا

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم راتا و معنی اسم راتا

ریشه اسم راتا

همانطور که گفتیم ریشه اسم راتا فارسی می باشد و تلفظ راتا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " راتا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rātā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم راتا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم راتا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم راتا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم راتا در لغت نامه دهخدا:
فرشته ای است، یکی از ایزدان است. رادی، دهش

معنی اسم راتا در ثبت احوال

۱- رادي، بخشندگي، سخاوت، دهش، بخشش؛ ۲- (اَعلام) (در اوستایی) فرشته‌ي داد و دهش و بخشندگی.

حروف ابجد و طالع بینی نام راتا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم راتا عدد " 602 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 8 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم راتا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم راتا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم راتا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم راتا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

درختی خاردار كه شترها از آن می‌چرند

صدای کبوتر وحشی

زنی که با برازندگی راه می رود

ترکیب دو اسم عطا و محمد ( بخشش و ستوده )

یاران، یاری دهندگان، یاران پیامبر اسلام (ص)

دلير و شجاع

خصلت های برجسته و ممتاز اخلاقی خداوند

فروزنده، شعله ور، مشتعل، روشن، تابناک، درخشنده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید