رابعه

یک چهارم، نام نوایی در موسیقی

جنسیت اسم رابعه

دختر

رابعه به انگلیسی

rabeee

تعداد رابعه ها در ایران

61,551

تلفظ رابعه به فارسی

رابعه

ریشه اسم رابعه

عربی

تلفظ رابعه به انگلیسی

/rābeee/

رنگ اسم رابعه

طلایی

ابجد اسم رابعه

278

ابجد وسیط اسم رابعه

26

ابجد صغیر اسم رابعه

17

درباره نام رابعه

رابعه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم رابعه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم رابعه که در انگلیسی به صورت rabeee نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 61,551 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم رابعه

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم رابعه و معنی اسم رابعه

ریشه اسم رابعه

همانطور که گفتیم ریشه اسم رابعه عربی می باشد و تلفظ رابعه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " رابعه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /rābeee/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم رابعه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم رابعه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم رابعه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

اسم رابعه در لغت نامه دهخدا:
رابعه دختر ثابت بن الفاکهبن ثعلبه ٔ انصاری از قبیله ٔ بنی حطمه. ابن حبیب او را در زمره ٔ کسانی که با پیغمب ر بیعت کرده اند آورده است .


معنی اسم رابعه در ثبت احوال

(اَعلام) رابعه ی بنت كعب (= رابعه‌ي قزداري) [قرن ۴ هجری] شاعره‌ي پارسی گوی از مردم بلخ، که شعرهایش از او و داستان عشقش به غلام برادرش و کشته شدنش به دست برادر در تذکره ها نقل شده است.

حروف ابجد و طالع بینی نام رابعه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم رابعه عدد " 278 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ر” آغاز می‌شود، بسیار ظریف و خوش‌طبع هستند. این افراد در توانمندی مالی کمی برخوردارند و اخلاقشان متعادل و برجسته است. درباره آنها خیلی حرف می‌زنند و در کمی هم حسادت دارند. بهتر است این افراد به ایمان خود اهمیت بدهند تا به موفقیت و جایگاهی بالا دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم رابعه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم رابعه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم رابعه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم رابعه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

صاحب هستی و وجود

آشکار، نمایان، دیده شده، به چشم آمده

شیشه شفاف

نام پسر اردشیر دوم پادشاه هخامنشی

دارای نیروی راستی

مانند عشق،مبارز بزرگ

(به مجاز) آنچه به وسيله‌ی آن كسی را گرفتار می‌كنند، (به مجاز) گيسو

پاک، بی‌گناه، سیاره زهره که مظهر زیبایی و عشق است

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید