ذکرالله

ياد خدا، ذكر خدا

جنسیت اسم ذکرالله

پسر

ذکرالله به انگلیسی

zekrollah

تعداد ذکرالله ها در ایران

3,562

تلفظ ذکرالله به فارسی

ذِکرالله

ریشه اسم ذکرالله

عربی

تلفظ ذکرالله به انگلیسی

/zekrollāh/

رنگ اسم ذکرالله

صورتی

ابجد اسم ذکرالله

986

ابجد وسیط اسم ذکرالله

38

ابجد صغیر اسم ذکرالله

23

درباره نام ذکرالله

ذکرالله یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ذکرالله پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ذکرالله که در انگلیسی به صورت zekrollah نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 3,562 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ذکرالله

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم ذکرالله و معنی اسم ذکرالله

ریشه اسم ذکرالله

همانطور که گفتیم ریشه اسم ذکرالله عربی می باشد و تلفظ ذکرالله در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ذِکرالله " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /zekrollāh/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ذکرالله بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ذکرالله در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ذکرالله در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ذکرالله در دانشنامه اسلامی:
یاد کردن را ذکر گویند. ذکر خداوند با ذکر اسماء و صفات او، با لفظ صریح یا اشاره و یا ضمیری که به حضرت حق برگردد تحقق می یابد. از عنوان یاد شده در بابهای طهارت، صلات، صوم، حج، نکاح و صید و ذباحه سخن گفته اند. برخی نیز بابی مستقل به آن اختصاص داده و به تفصیل به بیان احکام آن پرداخته اند.

معنی اسم ذکرالله در ثبت احوال

ياد خدا، ذكر خدا، ياد كردن از خدا.

حروف ابجد و طالع بینی نام ذکرالله

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ذکرالله عدد " 986 " و ابجد وسیط " 38 " ، ابجد صغیر " 23 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ذکرالله گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ذکرالله چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ذکرالله

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ذکرالله

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

جاه و جلال، شکوه، عظمت

بهترین نام، بالاترین نام

باشکوه و بزرگ

الیاس

شیر درنده، نام پدر یعقوب پادشاه صفاری

روز جمعه، آخرین روز هفته

فایده‌ دهنده، سودمند

مرغ شکاری

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید