ذریه

فرزند، نسل

جنسیت اسم ذریه

دختر

ذریه به انگلیسی

zorriye

تعداد ذریه ها در ایران

771

تلفظ ذریه به فارسی

ذريه

ریشه اسم ذریه

عربی

تلفظ ذریه به انگلیسی

/zorriye/

رنگ اسم ذریه

نارنجی

ابجد اسم ذریه

915

ابجد وسیط اسم ذریه

27

ابجد صغیر اسم ذریه

15

درباره نام ذریه

ذریه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ذریه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ذریه که در انگلیسی به صورت zorriye نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 771 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ذریه

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم ذریه و معنی اسم ذریه

ریشه اسم ذریه

همانطور که گفتیم ریشه اسم ذریه عربی می باشد و تلفظ ذریه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ذريه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /zorriye/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ذریه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ذریه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ذریه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ذریه در فرهنگ فارسی عمید:
۱. فرزند.
۲. نسل.
۳. فرزندان.

معنی اسم ذریه در ثبت احوال

فرزندان، فرزند، نسل.

حروف ابجد و طالع بینی نام ذریه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ذریه عدد " 915 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ذریه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ذریه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ذریه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ذریه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شاه‌دانه

پرستشگاه های مهرپرستان

بنده ی خدای بازگرداننده

ترکیب دو اسم محمد و سلیم (ستوده و سالم)

ترکیب دو اسم محمد و تیام (ستوده و عزیز)

شنونده، شنوا، نامی از نام‌های خدای تعالی

باد ملایم و خنک، بوی خوش

درخت پر شکوفه، از شخصیتهای شاهنامه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید