ذبیح الله

قربانی شده برای خدا، لقب فرزندان حضرت ابراهیم (ع)

جنسیت اسم ذبیح الله

پسر

ذبیح الله به انگلیسی

zabihollah

تعداد ذبیح الله ها در ایران

128,541

تلفظ ذبیح الله به فارسی

ذبيح الله

ریشه اسم ذبیح الله

عربی

تلفظ ذبیح الله به انگلیسی

/zabihollāh/

رنگ اسم ذبیح الله

صورتی

ابجد اسم ذبیح الله

786

ابجد وسیط اسم ذبیح الله

42

ابجد صغیر اسم ذبیح الله

30

درباره نام ذبیح الله

ذبیح الله یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ذبیح الله را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ذبیح الله، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 128,541 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ذبیح الله

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم ذبیح الله و معنی اسم ذبیح الله

ریشه اسم ذبیح الله

همانطور که گفتیم ریشه اسم ذبیح الله عربی می باشد و تلفظ ذبیح الله در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ذبيح الله " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /zabihollāh/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ذبیح الله بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ذبیح الله در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ذبیح الله در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ذبیح: ذبح شده، قربانی

معنی اسم ذبیح الله در ثبت احوال

۱- قرباني شده براي خدا، سر بريده براي خدا؛ ۲- (اَعلام) لقب حضرت اسماعيل(ع) و به قولي لقب اسحاق نبي كه هر دو فرزند ابراهيم خليل(ع) بودند.

حروف ابجد و طالع بینی نام ذبیح الله

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ذبیح الله عدد " 786 " و ابجد وسیط " 42 " ، ابجد صغیر " 30 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ذبیح الله گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ذبیح الله چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ذبیح الله

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ذبیح الله

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

رکسانا، روشنک، دختر دارا و همسر اسکندر

شبيه به نور، روشن و درخشان

پاک تر، مقدس تر

آخرین مرحله سلوک در نزد بودا، انسان کامل

جوانمرد نیکو، بهترین جوانمرد

حرمت داشتن، بزرگواری، شکوه

زیبا رو

بسیار شاد، نام همسر داریوش دوم پادشاه هخامنشی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید