ذاکر

یاد کننده، ستایش کننده حق، روضه خوان، شریف

جنسیت اسم ذاکر

پسر

ذاکر به انگلیسی

zaker

تعداد ذاکر ها در ایران

4,066

تلفظ ذاکر به فارسی

ذاکِر

ریشه اسم ذاکر

عربی

تلفظ ذاکر به انگلیسی

/zāker/

رنگ اسم ذاکر

زرد

ابجد اسم ذاکر

921

ابجد وسیط اسم ذاکر

21

ابجد صغیر اسم ذاکر

12

درباره نام ذاکر

ذاکر یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ذاکر را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ذاکر، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 4,066 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ذاکر

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم ذاکر و معنی اسم ذاکر

ریشه اسم ذاکر

همانطور که گفتیم ریشه اسم ذاکر عربی می باشد و تلفظ ذاکر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ذاکِر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /zāker/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ذاکر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ذاکر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ذاکر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

یاد کننده، ستایش کننده حق، روضه خوان، شریف

معنی اسم ذاکر در ثبت احوال

(عربي) آن‌كه خدا را ستايش مي‌كند، آن كه ذكر خدا مي‌گويد؛ ياد كننده‌ي خدا؛ ياد كننده.

حروف ابجد و طالع بینی نام ذاکر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ذاکر عدد " 921 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ذاکر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ذاکر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ذاکر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ذاکر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

میل، خواهش، آرزو

آریایی و آتش پاک

سفید و زیبا مانند برف

خالص و پاك در دين، برگزيده‌ي دين

شفاف، صاف، گوارا

(به مجاز) زیبارو

ژاله، نام نوعی اعلای پارچه ململ

شجاع، دارای جرأت و جسارت

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید