ذاکره

یاد کننده، ذاکر

جنسیت اسم ذاکره

دختر

ذاکره به انگلیسی

zakereh

تعداد ذاکره ها در ایران

978

تلفظ ذاکره به فارسی

ذاکره

ریشه اسم ذاکره

عربی

تلفظ ذاکره به انگلیسی

/zākere/

رنگ اسم ذاکره

نارنجی

ابجد اسم ذاکره

926

ابجد وسیط اسم ذاکره

26

ابجد صغیر اسم ذاکره

17

درباره نام ذاکره

ذاکره یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ذاکره را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ذاکره، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 978 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ذاکره

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم ذاکره و معنی اسم ذاکره

ریشه اسم ذاکره

همانطور که گفتیم ریشه اسم ذاکره عربی می باشد و تلفظ ذاکره در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ذاکره " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /zākere/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ذاکره بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ذاکره در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ذاکره در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ذاکره در فرهنگ فارسی:
۱. ( اسم ) مونث ذاکر ۲. قوه ای در انسان که حوادث و اعمال و اقوال را بیاد آورد حافظه .

معنی اسم ذاکره در ثبت احوال

(در قدیم) ذاکر، ذاکر.

حروف ابجد و طالع بینی نام ذاکره

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ذاکره عدد " 926 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ذاکره گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ذاکره چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ذاکره

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ذاکره

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام گیاهی (بالنگ)، مركّب از طرح‌های اسليمی و گل و بوته‌ای در میان قالی و قالیچه

نام یکی از پهلوانان خورشید شاه در داستان سمک عیار

فرشته‌رو، زيبا مثل پری، (به مجاز) زيباروی

منسوب به مهر، محبت، دوستی، مهربانی، خورشید، نام هفتمین ماه از سال شمسی، نام سازی قدیمی

آریایی بزرگ

ترکیب دو اسم محمد و مسعود (ستوده و نیک‌بخت)

افروز، شهاب، تابان و سوزاننده

ترکیبی از دو اسم امید و رضا (انتظار و خشنود)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید