دینیار

یاور و مددکار دین

جنسیت اسم دینیار

پسر

دینیار به انگلیسی

din yar

تعداد دینیار ها در ایران

804

تلفظ دینیار به فارسی

دينیار

ریشه اسم دینیار

فارسی

تلفظ دینیار به انگلیسی

/din yār/

رنگ اسم دینیار

بنفش

ابجد اسم دینیار

275

ابجد وسیط اسم دینیار

35

ابجد صغیر اسم دینیار

14

درباره نام دینیار

دینیار یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم دینیار پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم دینیار که در انگلیسی به صورت din yar نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 804 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم دینیار

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم دینیار و معنی اسم دینیار

ریشه اسم دینیار

همانطور که گفتیم ریشه اسم دینیار فارسی می باشد و تلفظ دینیار در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " دينیار " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /din yār/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم دینیار بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم دینیار در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم دینیار در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

یار و یاور و مددکار دین.

معنی اسم دینیار در ثبت احوال

یار و یاور و مددکار دین.

حروف ابجد و طالع بینی نام دینیار

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم دینیار عدد " 275 " و ابجد وسیط " 35 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “د” آغاز می‌شود، بسیار دلپذیر، خوشرو و زیبا هستند. از جنبهٔ اخلاقی، آنها شجاع، با ایمان و عقلانی هستند. همواره به پیشرفت و ترقی کوشیده ولی ارزش مالی را کمتر می‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم دینیار گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم دینیار چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم دینیار

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم دینیار

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ستايش خدا

دارای نشان زیبایی، زیبا

ترکیب دو اسم محمد و سمیع (ستوده و شنوا)

سودمند، مفيد، از صفات و نام‌هاي خداوند

کسی كه سجده می‌كند، سجده كننده

دارای اسب درخشان

آناهیتا، بی آلایش، پاک، به دور از آلودگی و ناپاکی

ماه شفاف، زیبا و درخشان مانند ماه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید