دینا

داوری، دين، نام خواهر حضرت یوسف (ع)

جنسیت اسم دینا

دختر

دینا به انگلیسی

dina

تعداد دینا ها در ایران

76,461

تلفظ دینا به فارسی

دينا

ریشه اسم دینا

اوستایی , عبری

تلفظ دینا به انگلیسی

/dinā/

رنگ اسم دینا

سبز

ابجد اسم دینا

65

ابجد وسیط اسم دینا

17

ابجد صغیر اسم دینا

11

درباره نام دینا

دینا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم دینا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم دینا، به خاطر ریشه اوستایی , عبری اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 76,461 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم دینا

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم دینا و معنی اسم دینا

ریشه اسم دینا

همانطور که گفتیم ریشه اسم دینا اوستایی , عبری می باشد و تلفظ دینا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " دينا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /dinā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم دینا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم دینا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم دینا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم دینا در لغت‌نامه دهخدا :
نام خواهر حضرت یوسف (ع)، داور، داوری، فتوی نوشتن

معنی اسم دینا در فرهنگ فارسی :
داور

معنی اسم دینا در ثبت احوال

۱- داور، داوري‌.
۲- ‌(در اوستايي) دين.
۳- (در عبري) (= دينه) انتقام يافته.
۴- (اَعلام) نام خواهر يوسف (ع).

حروف ابجد و طالع بینی نام دینا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم دینا عدد " 65 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “د” آغاز می‌شود، بسیار دلپذیر، خوشرو و زیبا هستند. از جنبهٔ اخلاقی، آنها شجاع، با ایمان و عقلانی هستند. همواره به پیشرفت و ترقی کوشیده ولی ارزش مالی را کمتر می‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم دینا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم دینا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم دینا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم دینا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شاب، ظریف، خوب، نیک، دلاور، جوان

بزرگ منشی، ارزشمندی

ترکیب دو اسم علی و عطا (بلند مرتبه و بخشیدن)

لاجوردی، آبی

کسی که بدنش مانند گل لطیف است

دانشمند، فیلسوف، پزشک، دانا، خردمند، از نام های پروردگار

نگهبان پارسایی و پاکی در آیین زرتشت، فروردین

بانوی اصیل، خویشاوند و نزدیک

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید