دیارا

وطني، بومی

جنسیت اسم دیارا

دختر

دیارا به انگلیسی

diyara

تعداد دیارا ها در ایران

666

تلفظ دیارا به فارسی

ديارا

ریشه اسم دیارا

فارسی

تلفظ دیارا به انگلیسی

/diyārā/

رنگ اسم دیارا

طلایی

ابجد اسم دیارا

216

ابجد وسیط اسم دیارا

24

ابجد صغیر اسم دیارا

9

درباره نام دیارا

دیارا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم دیارا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم دیارا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 666 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم دیارا

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم دیارا و معنی اسم دیارا

ریشه اسم دیارا

همانطور که گفتیم ریشه اسم دیارا فارسی می باشد و تلفظ دیارا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ديارا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /diyārā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم دیارا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم دیارا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم دیارا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به دیار
دیار: سرزمین، کشور، زادگاه

معنی اسم دیارا در ثبت احوال

(ديار = خانه، زادگاه و وطن + الف (اسم ساز))، ۱-منسوب به ديار، منتسب به ديار؛ ۲- (به مجاز) وطني، بومي.

حروف ابجد و طالع بینی نام دیارا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم دیارا عدد " 216 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 9 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “د” آغاز می‌شود، بسیار دلپذیر، خوشرو و زیبا هستند. از جنبهٔ اخلاقی، آنها شجاع، با ایمان و عقلانی هستند. همواره به پیشرفت و ترقی کوشیده ولی ارزش مالی را کمتر می‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم دیارا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم دیارا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم دیارا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم دیارا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

منسوب به علی، شریف

دل، قلب

ترکیب دو اسم نازنین و مریم (بسیار دوست داشتنی و زن پارسا)

نام بنیان گذار سلسلۀ هخامنشی، خورشید

سرپرست، ضامن

شکافنده، گشاینده، بسیار دانا

بهار زیبا و قشنگ

شیوا، آشفته، شیفته

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید