دونا

دانا

جنسیت اسم دونا

دختر

دونا به انگلیسی

duna

تعداد دونا ها در ایران

363

تلفظ دونا به فارسی

دونا

ریشه اسم دونا

کردی

تلفظ دونا به انگلیسی

/dunā/

رنگ اسم دونا

آبی

ابجد اسم دونا

61

ابجد وسیط اسم دونا

13

ابجد صغیر اسم دونا

16

درباره نام دونا

دونا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم دونا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم دونا که در انگلیسی به صورت duna نوشته میشود و به دلیل ریشه کردی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 363 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم دونا

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم دونا و معنی اسم دونا

ریشه اسم دونا

همانطور که گفتیم ریشه اسم دونا کردی می باشد و تلفظ دونا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " دونا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /dunā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم دونا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم دونا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم دونا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم دونا در فرهنگ فارسی:
نام دهکده ای در نور، دانشمند، دانا

معنی اسم دونا در ثبت احوال

1- به معني دانا؛ 2- نام دهي.

حروف ابجد و طالع بینی نام دونا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم دونا عدد " 61 " و ابجد وسیط " 13 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “د” آغاز می‌شود، بسیار دلپذیر، خوشرو و زیبا هستند. از جنبهٔ اخلاقی، آنها شجاع، با ایمان و عقلانی هستند. همواره به پیشرفت و ترقی کوشیده ولی ارزش مالی را کمتر می‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم دونا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم دونا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم دونا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم دونا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آن که خداوند با او سخن گفته است، لقب موسی (ع)

از كشور يا زادگاه خود به جاي ديگر رفتن

ترکیب دو اسم محمد و احسان (ستوده و بخشش)

همچون آتش سرزنده و روشن

ترکیب دو اسم محمد و لیام (ستوده و محافظ)

حاجت ها، نیازها، خواسته ها

ترکیب دو اسم فاطمه و ثنا (رانده شده از آتش و ستایش)

مروارید کوچک

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید