دنا

نام قله‌ای معروف از رشته کوه‌های زاگرس در استان فارس

جنسیت اسم دنا

دختر

دنا به انگلیسی

dena

تعداد دنا ها در ایران

2,428

تلفظ دنا به فارسی

دِنا

ریشه اسم دنا

فارسی

تلفظ دنا به انگلیسی

/denā/

رنگ اسم دنا

قرمز

ابجد اسم دنا

55

ابجد وسیط اسم دنا

7

ابجد صغیر اسم دنا

10

درباره نام دنا

دنا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم دنا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم دنا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,428 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم دنا

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم دنا و معنی اسم دنا

ریشه اسم دنا

همانطور که گفتیم ریشه اسم دنا فارسی می باشد و تلفظ دنا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " دِنا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /denā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم دنا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم دنا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم دنا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم دنا در دانشنامه عمومی :
دنا، کوه دنا یا رشته کوه دنا، بلندترین و بزرگ‌ترین چین خوردگی رشته کوه بزرگ زاگرس محسوب می‌شود و دارای خط الرأسی به طول تقریبی ۹۰ کیلومتر است. کوه دنا بام زاگرس با ارتفاع ۴ هزار و ۴۳۵ متر در استان کهگیلوی ه و بویراحمد واقع شده است و یکی از۱۵۱۵قله بسیار برجسته جهان به شمار می‌رود.

معنی اسم دنا در واژه‌نامه آزاد :
دِنا به معنی ب خشنده و دهنده

معنی اسم دنا در ثبت احوال

(اَعلام) ۱) قسمتي از كوهستان شمال غربي فارس كه قله‌اي معروف به همين نام دارد؛ ۲) نام شهرستانی در شرق استان کهگیلویه و بویراحمد.

حروف ابجد و طالع بینی نام دنا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم دنا عدد " 55 " و ابجد وسیط " 7 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “د” آغاز می‌شود، بسیار دلپذیر، خوشرو و زیبا هستند. از جنبهٔ اخلاقی، آنها شجاع، با ایمان و عقلانی هستند. همواره به پیشرفت و ترقی کوشیده ولی ارزش مالی را کمتر می‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم دنا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم دنا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم دنا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم دنا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مايه‌ی شادی و خوشی دل، محبوب و خوشايند، شاد و خرم، معشوق

باتقوا، پرهیزگار، پارسا

پدر مهربان، نام یکی از پیامبران الهی، نام چهاردهمین سوره قرآن مجید

نام پرنده‌ای کوچک به رنگ سیاه

فرمانده سپاه، سپهسالار، فرمانروا، پادشاه

کمک کننده به مادر، یار مادر

بانمک، زیبا، دوست داشتني

با انصاف، دادگر، از نام های پروردگار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید