دل آسا

موجب تسکین و آسایش دل

جنسیت اسم دل آسا

دختر

دل آسا به انگلیسی

del asa

تعداد دل آسا ها در ایران

660

تلفظ دل آسا به فارسی

دل‌آسا

ریشه اسم دل آسا

فارسی

تلفظ دل آسا به انگلیسی

/del āsā/

رنگ اسم دل آسا

طلایی

ابجد اسم دل آسا

96

ابجد وسیط اسم دل آسا

12

ابجد صغیر اسم دل آسا

15

درباره نام دل آسا

دل آسا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم دل آسا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم دل آسا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 660 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم دل آسا

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم دل آسا و معنی اسم دل آسا

ریشه اسم دل آسا

همانطور که گفتیم ریشه اسم دل آسا فارسی می باشد و تلفظ دل آسا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " دل‌آسا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /del āsā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم دل آسا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم دل آسا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم دل آسا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

:معنی اسم دل‌آسا در لغت نامه دهخدا
دل آسای، آساینده ٔدل، آسایش دهنده به دل، هرآنچه خاطر را آسایش دهد و موجب تسکین قلب گردد، خاطرنواز، تسلی دهنده

معنی اسم دل آسا در ثبت احوال

(به مجاز) آسايش دهنده‌ي دل، آرامش دهنده‌ي خاطر.

حروف ابجد و طالع بینی نام دل آسا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم دل آسا عدد " 96 " و ابجد وسیط " 12 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “د” آغاز می‌شود، بسیار دلپذیر، خوشرو و زیبا هستند. از جنبهٔ اخلاقی، آنها شجاع، با ایمان و عقلانی هستند. همواره به پیشرفت و ترقی کوشیده ولی ارزش مالی را کمتر می‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم دل آسا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم دل آسا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم دل آسا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم دل آسا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

يابنده، بهره‌مند، كسی كه به مقصود و مطلوب خود برسد

سخت‌ترين ماده‌ی طبيعی است و كاربردهای تزيينی و صنعتی دارد، (مجاز) شمشير

پادشاه بزرگ و والامقام، پادشاه عادل، نام پادشاه سوم از سلسله کیان

نور دین، آن که چون ستاره‌ی روشنی در دین است

چهره ی سفید و لطیف و همینطور بوی خوش

دارای ناز و کرشمه چون پری، نازدار

سرآمد و بزرگ ایل و خاندان

گل ریزنده، افشاننده گل، گل پاشیدن

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید