دلیله

راهنما، هدایت کننده، معشوقه، راه روشن

جنسیت اسم دلیله

دختر

دلیله به انگلیسی

dalileh

تعداد دلیله ها در ایران

1,188

تلفظ دلیله به فارسی

دليله

ریشه اسم دلیله

عربی

تلفظ دلیله به انگلیسی

/dalile/

رنگ اسم دلیله

زرد

ابجد اسم دلیله

79

ابجد وسیط اسم دلیله

31

ابجد صغیر اسم دلیله

16

درباره نام دلیله

دلیله یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم دلیله دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم دلیله که در انگلیسی به صورت dalileh نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,188 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم دلیله

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم دلیله و معنی اسم دلیله

ریشه اسم دلیله

همانطور که گفتیم ریشه اسم دلیله عربی می باشد و تلفظ دلیله در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " دليله " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /dalile/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم دلیله بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم دلیله در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم دلیله در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم دلیله در لغت نامه دهخدا:
راه روشن، (به معنی معشوق ) زنی زانیه بود که در وادی سورق که در قسمت سبط یهودا نزدیک به حدود فلسطین واقع بود، سکونت می داشت، و هم او سبب شد که شمشون بدست دشمنانش گرفتار شود، زنی روسپی که شمشون عاشق او بود و فلسطینیان با پول او را فریفتند که راز نیروی شمشون را کشف کند. او دریافت که قوت وی در موهای بلند اوست، موهایش را قطع کرد و شمشون بدست دشمنان افتاد.

معنی اسم دلیله در ثبت احوال

۱- راهنما، هدايت كننده، ۲- (اَعلام) (در تورات) (به معنی معشوقه) معشوقه‌ي شمشون، که راز نیرومندی او را یافت و با افشای آن به دشمنان وی، موجب گرفتاری او شد.

حروف ابجد و طالع بینی نام دلیله

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم دلیله عدد " 79 " و ابجد وسیط " 31 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “د” آغاز می‌شود، بسیار دلپذیر، خوشرو و زیبا هستند. از جنبهٔ اخلاقی، آنها شجاع، با ایمان و عقلانی هستند. همواره به پیشرفت و ترقی کوشیده ولی ارزش مالی را کمتر می‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم دلیله گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم دلیله چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم دلیله

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم دلیله

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم امیر و مجتبی (پادشاه و برگزیده)

آرایش، زینت و زیور، خوش آمدن در چشم

ترکیب دو اسم محمد و آرمان (ستوده و آرزو)

سنگ بزرگ، سالم و مبّرا از عيب و نقص

دختر پاک و طاهر، پاک کننده

پیروز، برنده، غالب، فاتح

شبيه به نور، روشن و درخشان

دارای عشق و محبت، دوستی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید