دلیر

شجاع، دارای جرأت و جسارت

جنسیت اسم دلیر

پسر

دلیر به انگلیسی

dalir

تعداد دلیر ها در ایران

1,990

تلفظ دلیر به فارسی

دَلير

ریشه اسم دلیر

فارسی

تلفظ دلیر به انگلیسی

/dalir/

رنگ اسم دلیر

قرمز

ابجد اسم دلیر

244

ابجد وسیط اسم دلیر

28

ابجد صغیر اسم دلیر

10

درباره نام دلیر

دلیر یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم دلیر را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم دلیر، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,990 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم دلیر

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم دلیر و معنی اسم دلیر

ریشه اسم دلیر

همانطور که گفتیم ریشه اسم دلیر فارسی می باشد و تلفظ دلیر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " دَلير " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /dalir/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم دلیر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم دلیر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم دلیر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم دلیر در فرهنگ فارسی عمید:
دلاور، پردل، شجاع، بی‌باک.

معنی اسم دلیر در فرهنگ فارسی معین:
۱. د لاور ۲. بی باک ، گستاخ .

معنی اسم دلیر در لغت نامه دهخدا:
دلاور، شجاع، بهادر، بادل، پردل، دلدار، نیو، هزو، مقابل بددل.

معنی اسم دلیر در ثبت احوال

۱- (به مجاز) شجاع، داراي جرأت و جسارت؛ ۲- (در قديم) گستاخ، بي پروا.

حروف ابجد و طالع بینی نام دلیر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم دلیر عدد " 244 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “د” آغاز می‌شود، بسیار دلپذیر، خوشرو و زیبا هستند. از جنبهٔ اخلاقی، آنها شجاع، با ایمان و عقلانی هستند. همواره به پیشرفت و ترقی کوشیده ولی ارزش مالی را کمتر می‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم دلیر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم دلیر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم دلیر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم دلیر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

منسوب به رام، شاد و خوشحال

تحسين، ستايش، سپاس، تبريك، آفرينش، دعا

نام فیلسوف معروف یونان، شاگرد سقراط و معلم ارسطو

از شخصیت‌های شاهنامه

نترس شدن، ایمنی، حفاظت، زنهار، آرامش، عنایت

ترکیب دو اسم محمد و ایلیا (ستوده و الیاس)

پاك و مقدس، عاقل و زیرک، از شخصیت‌های شاهنامه، نام پهلوان نامدار ایرانی، هفتمين پادشاه ماد

سرخ، گلگون، نام یکی از دختران خسرو پرویز شاه ساسانی ، پوران دخت

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید