دلیار

دلدار، معشوق و محبوب

جنسیت اسم دلیار

دختر

دلیار به انگلیسی

del yar

تعداد دلیار ها در ایران

753

تلفظ دلیار به فارسی

دليار

ریشه اسم دلیار

فارسی

تلفظ دلیار به انگلیسی

/del yār/

رنگ اسم دلیار

نارنجی

ابجد اسم دلیار

245

ابجد وسیط اسم دلیار

29

ابجد صغیر اسم دلیار

11

درباره نام دلیار

دلیار یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم دلیار را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم دلیار، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 753 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم دلیار

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم دلیار و معنی اسم دلیار

ریشه اسم دلیار

همانطور که گفتیم ریشه اسم دلیار فارسی می باشد و تلفظ دلیار در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " دليار " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /del yār/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم دلیار بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم دلیار در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم دلیار در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

دارای عواطف و احساسات، (به مجاز) دلدار، معشوق و محبوب، یار دل، مونس جان

معنی اسم دلیار در ثبت احوال

[دل = جايگاه عواطف و احساسات در انسان، قلب + يار (پسوند دارندگي)] ۱- داراي عواطف و احساسات؛ ۲- (به مجاز) دلدار، معشوق و محبوب.

حروف ابجد و طالع بینی نام دلیار

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم دلیار عدد " 245 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “د” آغاز می‌شود، بسیار دلپذیر، خوشرو و زیبا هستند. از جنبهٔ اخلاقی، آنها شجاع، با ایمان و عقلانی هستند. همواره به پیشرفت و ترقی کوشیده ولی ارزش مالی را کمتر می‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم دلیار گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم دلیار چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم دلیار

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم دلیار

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

خان و بزرگ ایل

خير و بركت، مهربانی، زيبایی، نام همسر پیامبر اسلام (ص)

باد خنک و لطیفی که از جانب شمال شرقی می‌وزد، نام نوایی در موسیقی

افراشته، مرتفع، بلند، (به مجاز) با اهمیت، ارزشمند، عالی

دختر پاک و طاهر، پاک کننده

ماه، الهه ماه

شنونده و اطاعت کننده امر خدا، پیامبر بنی اسرائیل، پسر ابراهيم نبی (ع) و هاجر

شیر کوچک، پيامبر اسلام(ص) امام حسين(ع) را در كودكی شبَير می خواند

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید