دلژین

زندگی دوست داشتنی، (به مجاز) امید زندگی

جنسیت اسم دلژین

دختر

دلژین به انگلیسی

delzhin

تعداد دلژین ها در ایران

1,542

تلفظ دلژین به فارسی

دلژین

ریشه اسم دلژین

کردی

تلفظ دلژین به انگلیسی

/delžin/

رنگ اسم دلژین

قرمز

ابجد اسم دلژین

94

ابجد وسیط اسم دلژین

30

ابجد صغیر اسم دلژین

18

درباره نام دلژین

دلژین یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم دلژین دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم دلژین که در انگلیسی به صورت delzhin نوشته میشود و به دلیل ریشه کردی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,542 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم دلژین

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم دلژین و معنی اسم دلژین

ریشه اسم دلژین

همانطور که گفتیم ریشه اسم دلژین کردی می باشد و تلفظ دلژین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " دلژین " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /delžin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم دلژین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم دلژین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم دلژین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

دل (قلب) + ژین (زندگی)، قلب زندگی، مجازا به معنای امید زندگی، ثمره زندگی.

معنی اسم دلژین در ثبت احوال

زندگی دوست داشتن، زندگی باصفا، زندگی موافق طبع.

حروف ابجد و طالع بینی نام دلژین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم دلژین عدد " 94 " و ابجد وسیط " 30 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “د” آغاز می‌شود، بسیار دلپذیر، خوشرو و زیبا هستند. از جنبهٔ اخلاقی، آنها شجاع، با ایمان و عقلانی هستند. همواره به پیشرفت و ترقی کوشیده ولی ارزش مالی را کمتر می‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم دلژین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم دلژین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم دلژین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم دلژین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مروارید نیک و خوب، (به مجاز) گران‌بها و ارزشمند

دارای خوی و رفتار آریایی

شیشه تصویرنما، آیینه

موفقیت، کامیابی

ترکیب دو اسم محمد و شفیع (ستوده و شفاعت‌گر)

شیر بیشه، نام عموی پیامبر اسلام (ص)

بینایی، آگاهی، زیرکی

منسوب به رام، مأنوس، موافق

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران