دلنیا

آسوده خاطر، مطمئن

جنسیت اسم دلنیا

دختر

دلنیا به انگلیسی

delniya

تعداد دلنیا ها در ایران

30,378

تلفظ دلنیا به فارسی

دلنیا

ریشه اسم دلنیا

کردی

تلفظ دلنیا به انگلیسی

/delniyā/

رنگ اسم دلنیا

بنفش

ابجد اسم دلنیا

95

ابجد وسیط اسم دلنیا

23

ابجد صغیر اسم دلنیا

14

درباره نام دلنیا

دلنیا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم دلنیا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم دلنیا، به خاطر ریشه کردی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 30,378 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم دلنیا

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم دلنیا و معنی اسم دلنیا

ریشه اسم دلنیا

همانطور که گفتیم ریشه اسم دلنیا کردی می باشد و تلفظ دلنیا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " دلنیا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /delniyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم دلنیا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم دلنیا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم دلنیا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

نامی دخترانه در کردی به معنای دلگرم و مطمئن.

معنی اسم دلنیا در ثبت احوال

۱- آسوده خاطر، مطمئن، فارغ البال؛ ۲- اطمینان، تضمین.

حروف ابجد و طالع بینی نام دلنیا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم دلنیا عدد " 95 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “د” آغاز می‌شود، بسیار دلپذیر، خوشرو و زیبا هستند. از جنبهٔ اخلاقی، آنها شجاع، با ایمان و عقلانی هستند. همواره به پیشرفت و ترقی کوشیده ولی ارزش مالی را کمتر می‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم دلنیا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم دلنیا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم دلنیا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم دلنیا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام گیاهی (بالنگ)، مركّب از طرح‌های اسليمی و گل و بوته‌ای در میان قالی و قالیچه

شنونده، شنوا، نامی از نام‌های خدای تعالی

ترکیب دو اسم محمد و بشیر( ستوده و مژده دهنده)

نیک‌نژاد، دارای اصل و نسب، اصیل، شریف

آن كه به يگانگی خداوند ايمان دارد، یگانه پرست، يكتا پرست

منش نیک، بخشنده، الهه‌ی فراوانی بهار و حاصل‌خیزی

امپراتور، حاکم

خشنود، راضی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران