دلنواز

آرامش بخش، مهربان و دلسوز، محبوب و معشوق

جنسیت اسم دلنواز

دختر

دلنواز به انگلیسی

del navaz

تعداد دلنواز ها در ایران

2,624

تلفظ دلنواز به فارسی

دِلنواز

ریشه اسم دلنواز

فارسی

تلفظ دلنواز به انگلیسی

/del navāz/

رنگ اسم دلنواز

بنفش

ابجد اسم دلنواز

98

ابجد وسیط اسم دلنواز

26

ابجد صغیر اسم دلنواز

26

درباره نام دلنواز

دلنواز یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم دلنواز دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم دلنواز که در انگلیسی به صورت del navaz نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,624 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم دلنواز

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم دلنواز و معنی اسم دلنواز

ریشه اسم دلنواز

همانطور که گفتیم ریشه اسم دلنواز فارسی می باشد و تلفظ دلنواز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " دِلنواز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /del navāz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم دلنواز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم دلنواز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم دلنواز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم دلنواز در لغت نامه دهخدا:
دل نوازنده، نوازنده‌ی دل، خاطرنواز، مشفق، تسلی دهنده، آنکه یا آنچه دل را نوازش دهد، آنکه باعث تسلی خاطر شود، دلنشین.

معنی اسم دلنواز در فرهنگ فارسی:
۱- آنچه یا آنکه دل را نوازش دهد خاطر نواز ۲- مشفق مهربان . ۳- تسلی دهنده . ۴- معشوق محبوب دلارام . ۵- یکی از گوشه های همایون .

معنی اسم دلنواز در ثبت احوال

۱- (به مجاز) مايه‌ي آرامش دل، ‌آرامش بخش؛ ۲- (در قديم) نوازشگر، مهربان و دلسوز، محبوب و معشوق.

حروف ابجد و طالع بینی نام دلنواز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم دلنواز عدد " 98 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “د” آغاز می‌شود، بسیار دلپذیر، خوشرو و زیبا هستند. از جنبهٔ اخلاقی، آنها شجاع، با ایمان و عقلانی هستند. همواره به پیشرفت و ترقی کوشیده ولی ارزش مالی را کمتر می‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم دلنواز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم دلنواز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم دلنواز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم دلنواز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

روز جمعه، آخرین روز هفته

كسی كه خانه‌های خوب فراهم می‌کند، آگاه، خردمند، از شخصیت‌های شاهنامه

طبیعت، هریک از عناصر چهارگانه

ترکیب دو اسم امیر و فاضل (پادشاه و دارای فضیلت و برتری)

شادرو، شاداب، دارای چهره‌ی شاد

(به مجاز) زیبارو

نگه‌دارنده، محافظ، بازدارنده، نام يكي از ياران امام كاظم(ع)

ترکیب دو اسم محمد و مهدی (ستوده و هدایت شده)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید