دلدار

معشوق، علاقه مند

جنسیت اسم دلدار

دختر

دلدار به انگلیسی

del dar

تعداد دلدار ها در ایران

603

تلفظ دلدار به فارسی

دلدار

ریشه اسم دلدار

فارسی

تلفظ دلدار به انگلیسی

/del dār/

رنگ اسم دلدار

زرد

ابجد اسم دلدار

239

ابجد وسیط اسم دلدار

23

ابجد صغیر اسم دلدار

14

درباره نام دلدار

دلدار یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم دلدار را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم دلدار، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 603 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم دلدار

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم دلدار و معنی اسم دلدار

ریشه اسم دلدار

همانطور که گفتیم ریشه اسم دلدار فارسی می باشد و تلفظ دلدار در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " دلدار " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /del dār/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم دلدار بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم دلدار در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم دلدار در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم دلدار در لغت نامه دهخدا:
معشوق و محبوب، مهربان، با محبت

معنی اسم دلدار در فرهنگ فارسی:
دلبر، معشوق، محبوب، دلنوازی، دلجویی، تسلی، دارای دل وجرات، دلیر، دلاور، شجاع، دلاوری، شجاعت

معنی اسم دلدار در ثبت احوال

(به مجاز) ۱- معشوق و محبوب؛ ۲- (در قديم) مهربان، با محبت؛ ۳- (در تصوف) حق، خداوند.

حروف ابجد و طالع بینی نام دلدار

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم دلدار عدد " 239 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “د” آغاز می‌شود، بسیار دلپذیر، خوشرو و زیبا هستند. از جنبهٔ اخلاقی، آنها شجاع، با ایمان و عقلانی هستند. همواره به پیشرفت و ترقی کوشیده ولی ارزش مالی را کمتر می‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم دلدار گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم دلدار چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم دلدار

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم دلدار

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

با مهر و محبت، نیکی کننده، رحم کننده

مهنام، (به مجاز) زيباروی ماه مانند، بلند آوازه و گرامی

نام انوشیروان دادگر، نام قلعه شروان

محکم، استوار

مورد پسند و احترام ایل

ماه شب چهاردهم، زیبارو

شایسته، لایق، سزاوار

نیرو، قدرت

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید