دلبند

عزيز و محبوب

جنسیت اسم دلبند

دختر

دلبند به انگلیسی

del band

تعداد دلبند ها در ایران

426

تلفظ دلبند به فارسی

دِلبند

ریشه اسم دلبند

فارسی

تلفظ دلبند به انگلیسی

/del band/

رنگ اسم دلبند

طلایی

ابجد اسم دلبند

90

ابجد وسیط اسم دلبند

18

ابجد صغیر اسم دلبند

18

درباره نام دلبند

دلبند یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم دلبند دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم دلبند که در انگلیسی به صورت del band نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 426 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم دلبند

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم دلبند و معنی اسم دلبند

ریشه اسم دلبند

همانطور که گفتیم ریشه اسم دلبند فارسی می باشد و تلفظ دلبند در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " دِلبند " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /del band/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم دلبند بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم دلبند در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم دلبند در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

دوستداشتنی، محبوب، معشوق، عزیز، جذاب

معنی اسم دلبند در ثبت احوال

۱- (به مجاز) عزيز و دوست داشتني؛ ۲- (در قديم) معشوق، اسير كننده‌ي دل، جذاب و گيرا.

حروف ابجد و طالع بینی نام دلبند

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم دلبند عدد " 90 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “د” آغاز می‌شود، بسیار دلپذیر، خوشرو و زیبا هستند. از جنبهٔ اخلاقی، آنها شجاع، با ایمان و عقلانی هستند. همواره به پیشرفت و ترقی کوشیده ولی ارزش مالی را کمتر می‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم دلبند گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم دلبند چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم دلبند

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم دلبند

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نوعی دیبای منقش، حریر، پرده نقاشی، تابلو، نوعی انگور، پرنیان

داننده، آگاه، عالم، دانشمند، از نام‌های پروردگار

لشكر، حصار و پناهنگاه، يكي از القاب امام حسن

خوشبخت، سعادتمند، بهروز

آسان و راحت

سالم، بی عیب، آرام و مطیع

محافظ، نگه‌دارنده

ترکیب دو اسم کیا و راد (پادشاه و جوانمرد)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید