دلارام

آرامش دهنده دل، محبوب، معشوق

جنسیت اسم دلارام

دختر

دلارام به انگلیسی

delaram

تعداد دلارام ها در ایران

23,721

تلفظ دلارام به فارسی

دلارام

ریشه اسم دلارام

فارسی

تلفظ دلارام به انگلیسی

/delārām/

رنگ اسم دلارام

سبز

ابجد اسم دلارام

276

ابجد وسیط اسم دلارام

24

ابجد صغیر اسم دلارام

15

درباره نام دلارام

دلارام یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم دلارام را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم دلارام، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 23,721 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم دلارام

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم دلارام و معنی اسم دلارام

ریشه اسم دلارام

همانطور که گفتیم ریشه اسم دلارام فارسی می باشد و تلفظ دلارام در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " دلارام " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /delārām/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم دلارام بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم دلارام در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم دلارام در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

دلبر، دلربا، دلنواز، محبوب، محبوبه، معشوق، همدم.

معنی دلارام در در لغت‌نامه دهخدا:
مایه‌ی آرام دل خواه به جمال و خواه به کمال، آرامش دهنده‌ی دل، آرام بخش دل، آن که سبب آرامش دل و خاطر باشد، که دل را آسودگی بخشد، تسکین دهنده‌ی خاطر.

معنی دلارام در فرهنگ معین:
آرامش بخش دل، دلبر.

معنی دلارام در فرهنگ فارسی عمید:
آرامش‌دهنده‌ی دل، آن‌که مایه‌ی آرامش ‌خاطر باشد، معشوق، محبوب، دلبر.معنی اسم دلارام در ثبت احوال

(به مجاز) موجب آرامش خاطر، محبوب، معشوق، با آسودگي خاطر.

حروف ابجد و طالع بینی نام دلارام

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم دلارام عدد " 276 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “د” آغاز می‌شود، بسیار دلپذیر، خوشرو و زیبا هستند. از جنبهٔ اخلاقی، آنها شجاع، با ایمان و عقلانی هستند. همواره به پیشرفت و ترقی کوشیده ولی ارزش مالی را کمتر می‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم دلارام گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم دلارام چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم دلارام

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم دلارام

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

کوه بدون گیاه، ساده و بی آلایش، یکسان و یکنواخت

ترکیب دو اسم محمد و مرتضی (ستوده و برگزیده)

گنجشک ماده، صیپورا

منسوب به ثمین، گران‌بها

دارنده نیکی، نام سه تن از پادشاهان ایرانی از سلسله‌ی هخامنشی

همنشین و هم صحبت بزرگان

مکان نورانی، چراغدان، طاقی بلند که چراغ را در آن گذارند

درخشان، تابان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید