دریه

مانند در، درخشان و روشن

جنسیت اسم دریه

دختر

دریه به انگلیسی

doriye

تعداد دریه ها در ایران

838

تلفظ دریه به فارسی

دریه

ریشه اسم دریه

فارسی , عربی

تلفظ دریه به انگلیسی

/doriye/

رنگ اسم دریه

نیلی

ابجد اسم دریه

219

ابجد وسیط اسم دریه

27

ابجد صغیر اسم دریه

12

درباره نام دریه

دریه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم دریه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم دریه که در انگلیسی به صورت doriye نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 838 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم دریه

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم دریه و معنی اسم دریه

ریشه اسم دریه

همانطور که گفتیم ریشه اسم دریه فارسی , عربی می باشد و تلفظ دریه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " دریه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /doriye/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم دریه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم دریه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم دریه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مونث دُری
دُری: درخشان، نورانی، روشن چون دُر

معنی اسم دریه در ثبت احوال

(در + ایه (پسوند نسبت))، مانند در، درخشان، روشن.

حروف ابجد و طالع بینی نام دریه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم دریه عدد " 219 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “د” آغاز می‌شود، بسیار دلپذیر، خوشرو و زیبا هستند. از جنبهٔ اخلاقی، آنها شجاع، با ایمان و عقلانی هستند. همواره به پیشرفت و ترقی کوشیده ولی ارزش مالی را کمتر می‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم دریه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم دریه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم دریه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم دریه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بسیار شکر کننده، پاداش دهنده، نامی از نام‌های خداوند

پدر، استوار، امین، پرورنده

گردن نهادن، تسلیم شدن، فرمان بردن

نجات بخش، منجی

دارای ناز و کرشمه چون پری، نازدار

ترکیب دو اسم محمد و سپهر (ستوده و آسمان)

گیاهی معطر از خانواده نعناع که مصرف دارویی دارد

بهار، نام دو ماه از سال قمری

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید