درین

مانند در و گوهر، (به مجاز) گران بها و ارزشمند

جنسیت اسم درین

دختر

درین به انگلیسی

dorin

تعداد درین ها در ایران

2,500

تلفظ درین به فارسی

درين

ریشه اسم درین

فارسی , عربی

تلفظ درین به انگلیسی

/dorin/

رنگ اسم درین

زرد

ابجد اسم درین

264

ابجد وسیط اسم درین

24

ابجد صغیر اسم درین

12

درباره نام درین

درین یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم درین را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم درین، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,500 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم درین

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم درین و معنی اسم درین

ریشه اسم درین

همانطور که گفتیم ریشه اسم درین فارسی , عربی می باشد و تلفظ درین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " درين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /dorin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم درین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم درین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم درین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم درین در فرهنگ فارسی :
قومی که در قرون ۱۲ و ۱۱ ق م. بیونان حمله بردند و با آخنیان خویشاوند بودند ولی مدتی بعد در جنگل‌های شمالی بالکان سکنی گزیدند و آنان را بیرون راندند و در جنوب تسالی و پلوپونز اقامت کردند و جنوب غربی آسیای صغیررا مستعمره خود قرار دادند.

معنی اسم درین در ثبت احوال

(در + ين (پسوند نسبت)) ۱- از در، ساخته شده از در؛ ۲- (به مجاز) گران بها و قيمتي.

حروف ابجد و طالع بینی نام درین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم درین عدد " 264 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “د” آغاز می‌شود، بسیار دلپذیر، خوشرو و زیبا هستند. از جنبهٔ اخلاقی، آنها شجاع، با ایمان و عقلانی هستند. همواره به پیشرفت و ترقی کوشیده ولی ارزش مالی را کمتر می‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم درین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم درین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم درین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم درین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

گشایش در کار

مغرب، در پهلوي به معني ستاره

ترکیب دو اسم محمد و کسرا (ستوده و خسرو)

ترکیب دو اسم محمد و سلیم (ستوده و سالم)

نام یکی از فرشتگان مقرب خداوند که روزی زمینیان را می‌رساند

منسوب به نور، روشن و درخشان

نوعی ساز بادی چوبی از خانواده نی

خوب، نیکو، صاحب جمال، نام امام سوم شیعیان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران