درینا

ارزشمند و قیمتی

جنسیت اسم درینا

دختر

درینا به انگلیسی

dorina

تعداد درینا ها در ایران

591

تلفظ درینا به فارسی

درینا

ریشه اسم درینا

فارسی , عربی

تلفظ درینا به انگلیسی

/dorinā/

رنگ اسم درینا

سبز

ابجد اسم درینا

265

ابجد وسیط اسم درینا

25

ابجد صغیر اسم درینا

13

درباره نام درینا

درینا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم درینا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم درینا که در انگلیسی به صورت dorina نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 591 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم درینا

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم درینا و معنی اسم درینا

ریشه اسم درینا

همانطور که گفتیم ریشه اسم درینا فارسی , عربی می باشد و تلفظ درینا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " درینا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /dorinā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم درینا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم درینا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم درینا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به درین
درین: گران‌بها و ارزشمند و درخشان و کسی که وجود و پیکرش از مروارید است

معنی اسم درینا در ثبت احوال

۱- (درین+ ا (پسوند نسبت))، منسوب به درین، ← درین؛ ۲- (در پهلوی،barniya)؛ ۳- (در اوستایی، zarenya) به معنی زرینه؛ ۴- (در سنسکریت، hiranya) سکهي زر؛ ۵- (به مجاز) انسان گران‌بها و ارزشمند.

حروف ابجد و طالع بینی نام درینا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم درینا عدد " 265 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “د” آغاز می‌شود، بسیار دلپذیر، خوشرو و زیبا هستند. از جنبهٔ اخلاقی، آنها شجاع، با ایمان و عقلانی هستند. همواره به پیشرفت و ترقی کوشیده ولی ارزش مالی را کمتر می‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم درینا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم درینا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم درینا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم درینا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم امیر و ابراهیم (فرمانروا و پدر مهربان)

ترکیب دو اسم علی و صدرا (شریف و ارج دهنده)

خواهش، احتیاج، اظهار محبت، (به مجاز) محبوب، معشوق

درخت انار

قرار، عهد

آن که به کشورها و نواحی مختلف جهان سفر می کند

از شخصیتهای شاهنامه، نام پهلوان ایرانی، شکوهمند، شجاع و دلیر

منسوب به آرمین

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید