دریتا

زیبا، درخشان

جنسیت اسم دریتا

دختر

دریتا به انگلیسی

dorita

تعداد دریتا ها در ایران

534

تلفظ دریتا به فارسی

دُریتا

ریشه اسم دریتا

فارسی , عربی

تلفظ دریتا به انگلیسی

/doritā/

رنگ اسم دریتا

قرمز

ابجد اسم دریتا

615

ابجد وسیط اسم دریتا

27

ابجد صغیر اسم دریتا

12

درباره نام دریتا

دریتا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم دریتا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم دریتا که در انگلیسی به صورت dorita نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 534 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم دریتا

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم دریتا و معنی اسم دریتا

ریشه اسم دریتا

همانطور که گفتیم ریشه اسم دریتا فارسی , عربی می باشد و تلفظ دریتا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " دُریتا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /doritā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم دریتا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم دریتا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم دریتا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ارزشمند زیبا و درخشان، مانند در، مانند مروارید

معنی اسم دریتا در ثبت احوال

(دری = مانند در، درخشان، روشن + تا= نظیر، مانند، لنگه)، ۱- منسوب به در و دری؛ ۲- (به مجاز) زیبا، روشن و درخشان.

حروف ابجد و طالع بینی نام دریتا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم دریتا عدد " 615 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “د” آغاز می‌شود، بسیار دلپذیر، خوشرو و زیبا هستند. از جنبهٔ اخلاقی، آنها شجاع، با ایمان و عقلانی هستند. همواره به پیشرفت و ترقی کوشیده ولی ارزش مالی را کمتر می‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم دریتا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم دریتا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم دریتا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم دریتا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

گونه‌ای دیگر از واژه ایران

نام پسر اردشیر سوم، پادشاه ساسانی

جاویدان، شادمان، خوشحال، از شخصیتهای شاهنامه

دانشمند، حکیم، دانا

به یاد بمان، (به مجاز) عزیز و گرامی

نیکو روی، زیبا، دارای قدر و منزلت و محبوبيت نزد مردم

آراسته، مزین

سرشناس، مشهور، محبوب

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید