درنیکا

مروارید نیک و خوب، (به مجاز) گران‌بها و ارزشمند

جنسیت اسم درنیکا

دختر

درنیکا به انگلیسی

dor nika

تعداد درنیکا ها در ایران

1,154

تلفظ درنیکا به فارسی

درنیکا

ریشه اسم درنیکا

فارسی

تلفظ درنیکا به انگلیسی

/dor nikā/

رنگ اسم درنیکا

نیلی

ابجد اسم درنیکا

285

ابجد وسیط اسم درنیکا

33

ابجد صغیر اسم درنیکا

15

درباره نام درنیکا

درنیکا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم درنیکا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم درنیکا که در انگلیسی به صورت dor nika نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,154 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم درنیکا

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم درنیکا و معنی اسم درنیکا

ریشه اسم درنیکا

همانطور که گفتیم ریشه اسم درنیکا فارسی می باشد و تلفظ درنیکا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " درنیکا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /dor nikā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم درنیکا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم درنیکا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم درنیکا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

دُر نیک و گران‌بها.

معنی اسم درنیکا در ثبت احوال

(در= مروارید، لؤلؤ + نیک = خوب + ا (پسوند نسبت))، ۱- مروارید نیک و خوب؛ ۲- (به مجاز) گران‌بها و ارزشمند.

حروف ابجد و طالع بینی نام درنیکا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم درنیکا عدد " 285 " و ابجد وسیط " 33 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “د” آغاز می‌شود، بسیار دلپذیر، خوشرو و زیبا هستند. از جنبهٔ اخلاقی، آنها شجاع، با ایمان و عقلانی هستند. همواره به پیشرفت و ترقی کوشیده ولی ارزش مالی را کمتر می‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم درنیکا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم درنیکا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم درنیکا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم درنیکا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

باهوش، دانا، فرزانه، دانشمند، فهمیده

يابنده، بهره‌مند، كسی كه به مقصود و مطلوب خود برسد

زوجه‌ی زبدی و مادر يعقوب كبير و يوحنای انجيلی

بنده خالص خداوند، بسیار راستگو و درستکار

منسوب به شکیل، خوشگل و زیبا

ترکیب دو اسم ریحانه و زهرا (گل خوش‌بو و درخشان‌تر)

ترکیب دو اسم ماه و نسا (زیبا و زنان)

راست گو، راست و درست، آشکار، لقب امام جعفر صادق (ع) ششمین امام شیعیان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران