درناز

زیبارو و گران‌بها

جنسیت اسم درناز

دختر

درناز به انگلیسی

dor naz

تعداد درناز ها در ایران

4,780

تلفظ درناز به فارسی

دُرناز

ریشه اسم درناز

فارسی , عربی

تلفظ درناز به انگلیسی

/dor nāz/

رنگ اسم درناز

طلایی

ابجد اسم درناز

262

ابجد وسیط اسم درناز

22

ابجد صغیر اسم درناز

19

درباره نام درناز

درناز یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم درناز دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم درناز که در انگلیسی به صورت dor naz نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 4,780 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم درناز

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم درناز و معنی اسم درناز

ریشه اسم درناز

همانطور که گفتیم ریشه اسم درناز فارسی , عربی می باشد و تلفظ درناز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " دُرناز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /dor nāz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم درناز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم درناز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم درناز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

دارای ناز و عشوه، دلنشین و پربها، (به مجاز) زیبارو و گران‌بها.

معنی اسم درناز در ثبت احوال

(در= مرواريد، لؤلؤ + ناز = زيبا و قشنگ) (به مجاز) زيبا رو و گران بها.

حروف ابجد و طالع بینی نام درناز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم درناز عدد " 262 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “د” آغاز می‌شود، بسیار دلپذیر، خوشرو و زیبا هستند. از جنبهٔ اخلاقی، آنها شجاع، با ایمان و عقلانی هستند. همواره به پیشرفت و ترقی کوشیده ولی ارزش مالی را کمتر می‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم درناز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم درناز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم درناز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم درناز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مسرور، شاد و بانشاط

از شخصیتهای شاهنامه، بزرگ جاودان

بلندی مقام و مرتبه، بزرگی، رفعت

صاحب اختيار، برگزیده شده، گزیننده، عالی

سزاوار، درخور شاه، گرانبها

قید و بند، سیاه، تیره گون، آثار نو

ياد خدا، ذكر خدا

تابناک و دارای فروغ و روشنایی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید