دایانا

زیبا و گرانمایه مانند زر سرخ

جنسیت اسم دایانا

دختر

دایانا به انگلیسی

dayana

تعداد دایانا ها در ایران

4,380

تلفظ دایانا به فارسی

دايانا

ریشه اسم دایانا

فارسی , یونانی

تلفظ دایانا به انگلیسی

/dāyānā/

رنگ اسم دایانا

نیلی

ابجد اسم دایانا

67

ابجد وسیط اسم دایانا

19

ابجد صغیر اسم دایانا

13

درباره نام دایانا

دایانا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم دایانا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم دایانا که در انگلیسی به صورت dayana نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , یونانی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 4,380 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم دایانا

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم دایانا و معنی اسم دایانا

ریشه اسم دایانا

همانطور که گفتیم ریشه اسم دایانا فارسی , یونانی می باشد و تلفظ دایانا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " دايانا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /dāyānā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم دایانا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم دایانا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم دایانا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

به معنی مثل زر سرخ و (به مجاز) زیبا روی، زیبا و گرانمایه مانند زر سرخ

معنی اسم دایانا در ثبت احوال

(دايا (زر سرخ و طلا) + پسوند اسم سازِ ( نا)) ۱- به معني مثل زر سرخ؛ ۲- (به مجاز) زيبا روي.

حروف ابجد و طالع بینی نام دایانا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم دایانا عدد " 67 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “د” آغاز می‌شود، بسیار دلپذیر، خوشرو و زیبا هستند. از جنبهٔ اخلاقی، آنها شجاع، با ایمان و عقلانی هستند. همواره به پیشرفت و ترقی کوشیده ولی ارزش مالی را کمتر می‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم دایانا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم دایانا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم دایانا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم دایانا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید

آیین، روش، سنت، راه دین

بسیار زیبا

درخشان، نورانی، باهوش، سفید

ماه قشنگ و زيبا، (به مجاز) زيبارو

بانوي صبور و شكيبا

سعادتمند، نیک بخت، فرخنده، همایون

باغ انگور، سنجیده و با وقار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید