داوین

دامنه کوه، دامن

جنسیت اسم داوین

پسر

داوین به انگلیسی

davin

تعداد داوین ها در ایران

1,431

تلفظ داوین به فارسی

داوين

ریشه اسم داوین

کردی

تلفظ داوین به انگلیسی

/dāvin/

رنگ اسم داوین

صورتی

ابجد اسم داوین

71

ابجد وسیط اسم داوین

23

ابجد صغیر اسم داوین

17

درباره نام داوین

داوین یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم داوین را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم داوین، به خاطر ریشه کردی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,431 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم داوین

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم داوین و معنی اسم داوین

ریشه اسم داوین

همانطور که گفتیم ریشه اسم داوین کردی می باشد و تلفظ داوین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " داوين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /dāvin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم داوین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم داوین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم داوین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

دامنه و میانه کوه

معنی اسم داوین در لغت نامه دهخدا:
یکی ازجامه های زنان (در ردیف شاما کچه و پیراهن ). داون

معنی اسم داوین در ثبت احوال

(كردي،dāwen ) دامن، دامنه كوه.

حروف ابجد و طالع بینی نام داوین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم داوین عدد " 71 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “د” آغاز می‌شود، بسیار دلپذیر، خوشرو و زیبا هستند. از جنبهٔ اخلاقی، آنها شجاع، با ایمان و عقلانی هستند. همواره به پیشرفت و ترقی کوشیده ولی ارزش مالی را کمتر می‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم داوین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم داوین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم داوین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم داوین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سینه، بالا، پیشوا، بزرگ

خصلت های برجسته و ممتاز اخلاقی خداوند

سیمین تن، سیمین بدن، زیبا

داریوش، نام پادشاهی پیش از ساسانیان

ترکیب دو اسم مهر و آرا (مهربانی و زیور)

باد خنک و لطیفی که از جانب شمال شرقی می‌وزد، نام نوایی در موسیقی

ترکیب دو اسم مهدی و رضا (هدایت شده و خشنود)

آن که چیزی را پوشیده و در پرده می دارد، پوشنده، از نام های خداوند

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید