داوود

محبوب، نام یکی از پیامبران

جنسیت اسم داوود

پسر

داوود به انگلیسی

davud

تعداد داوود ها در ایران

29,805

تلفظ داوود به فارسی

داوود

ریشه اسم داوود

عبری

تلفظ داوود به انگلیسی

/dāvud/

رنگ اسم داوود

صورتی

ابجد اسم داوود

21

ابجد وسیط اسم داوود

21

ابجد صغیر اسم داوود

21

درباره نام داوود

داوود یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم داوود را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم داوود، به خاطر ریشه عبری اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 29,805 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم داوود

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم داوود و معنی اسم داوود

ریشه اسم داوود

همانطور که گفتیم ریشه اسم داوود عبری می باشد و تلفظ داوود در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " داوود " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /dāvud/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم داوود بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم داوود در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم داوود در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

محبوب، نام یکی از پیامبران بنی اسرائیل

معنی اسم داوود در ثبت احوال

۱- محبوب؛ ۲- (اَعلام) شاه عبرانیان [حدود ۱۰۱۲پیش از میلاد ـ حدود ۹۷۲ پیش از میلاد] كه شاعر و پيغمبر بود و در جوانی به شبانی پرداخت.
به خاطر آواز خوش و نواختن بربط مورد توجه شائول قرار گرفت.
پس از کشته شدن او به سلطنت رسید و پایتخت را به اورشلیم برد.
كتاب مزا مير كه مشحون از الهامات غنايي است از او به جا مانده است.

حروف ابجد و طالع بینی نام داوود

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم داوود عدد " 21 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “د” آغاز می‌شود، بسیار دلپذیر، خوشرو و زیبا هستند. از جنبهٔ اخلاقی، آنها شجاع، با ایمان و عقلانی هستند. همواره به پیشرفت و ترقی کوشیده ولی ارزش مالی را کمتر می‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم داوود گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم داوود چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم داوود

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم داوود

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

خورشید، آفتاب، نام نود و یکمین سوره در قرآن کریم

پرهیزکار

شجاع، دلیر، خوش قد و قامت، از نام‌ها و صفات خداوند

زن زیبا و سپید اندام، حور

روشنایی، نور

بزرگی، جلال، شوکت

با نمک، خوشایند، دوست داشتنی

ترکیب دو اسم امیر و مجتبی (پادشاه و برگزیده)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران