دانشور

صاحب علم و دانش

جنسیت اسم دانشور

پسر

دانشور به انگلیسی

daneshvar

تعداد دانشور ها در ایران

528

تلفظ دانشور به فارسی

دانِشور

ریشه اسم دانشور

فارسی

تلفظ دانشور به انگلیسی

/dānešvar/

رنگ اسم دانشور

نیلی

ابجد اسم دانشور

561

ابجد وسیط اسم دانشور

21

ابجد صغیر اسم دانشور

21

درباره نام دانشور

دانشور یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم دانشور پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم دانشور که در انگلیسی به صورت daneshvar نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 528 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم دانشور

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم دانشور و معنی اسم دانشور

ریشه اسم دانشور

همانطور که گفتیم ریشه اسم دانشور فارسی می باشد و تلفظ دانشور در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " دانِشور " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /dānešvar/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم دانشور بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم دانشور در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم دانشور در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم دانشور در لغت نامه دهخدا:
دانشمند، دارای دانش، صاحب علم، دانا، عالم، دانشگر، فاضل و صاحب فضل و کمال

معنی اسم دانشور در فرهنگ فارسی:
صاحب علم ودانش، عالم، دانشمند

معنی اسم دانشور در ثبت احوال

(دانش + ور (پسوند دارندگي))، داراي علم و دانش، دانشمند.

حروف ابجد و طالع بینی نام دانشور

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم دانشور عدد " 561 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “د” آغاز می‌شود، بسیار دلپذیر، خوشرو و زیبا هستند. از جنبهٔ اخلاقی، آنها شجاع، با ایمان و عقلانی هستند. همواره به پیشرفت و ترقی کوشیده ولی ارزش مالی را کمتر می‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم دانشور گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم دانشور چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم دانشور

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم دانشور

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مژده، خبر خوش

راهنما

آن که بسیار تلاش و کوشش می کند، ساعی، تلاشگر

تکیه کردن، پشت گرمی

بازگشت به سوی خدا، نام یکی از پیامبران بنی اسرائیل

مؤنث قدسی، (به‌مجاز) فرشته، روحانی، مقدس و پاک

تخلص نعمت سمرقندی شاعر قرن یازدهم

آریایی، منسوب به قوم آریایی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید