دامون

دشت و صحرا، نام یکی از حكمای قديم يونان

جنسیت اسم دامون

پسر

دامون به انگلیسی

damun

تعداد دامون ها در ایران

2,764

تلفظ دامون به فارسی

دامون

ریشه اسم دامون

فارسی

تلفظ دامون به انگلیسی

/dāmun/

رنگ اسم دامون

طلایی

ابجد اسم دامون

101

ابجد وسیط اسم دامون

17

ابجد صغیر اسم دامون

20

درباره نام دامون

دامون یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم دامون را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم دامون، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,764 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم دامون

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم دامون و معنی اسم دامون

ریشه اسم دامون

همانطور که گفتیم ریشه اسم دامون فارسی می باشد و تلفظ دامون در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " دامون " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /dāmun/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم دامون بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم دامون در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم دامون در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم دامون در واژه نامه آزاد:
پناهگاه جنگلی

معنی اسم دامون در فرهنگ فارسی:
از حکمای قدیم یونان و از فیثاغوریان است.

معنی اسم دامون در ثبت احوال

۱- دشت و صحرا؛ ۲- (اَعلام) از حكماي قديم يونان و از فيثاغوريان.

حروف ابجد و طالع بینی نام دامون

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم دامون عدد " 101 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “د” آغاز می‌شود، بسیار دلپذیر، خوشرو و زیبا هستند. از جنبهٔ اخلاقی، آنها شجاع، با ایمان و عقلانی هستند. همواره به پیشرفت و ترقی کوشیده ولی ارزش مالی را کمتر می‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم دامون گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم دامون چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم دامون

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم دامون

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ماه، الهه ماه

تکیه کردن، پشت گرمی

خوب، خوش، زيبا، ظريف، بسي نيك

آگاه، هوشیار، زرنگ

بنده ی خدای بخشنده

نام یکی از قله‌های سلسله کوه‌های زاگرس، نام روستایی در شهرستان ایذه در استان خوزستان

بستگان، اقوام، نزديكان

مکان آریاییان، نام کشور و سرزمین عزیز ما

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید