دالیا

گل کوکب

جنسیت اسم دالیا

دختر

دالیا به انگلیسی

dalia

تعداد دالیا ها در ایران

2,144

تلفظ دالیا به فارسی

داليا

ریشه اسم دالیا

فارسی

تلفظ دالیا به انگلیسی

/dāliā/

رنگ اسم دالیا

زرد

ابجد اسم دالیا

46

ابجد وسیط اسم دالیا

22

ابجد صغیر اسم دالیا

10

درباره نام دالیا

دالیا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم دالیا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم دالیا که در انگلیسی به صورت dalia نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,144 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم دالیا

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم دالیا و معنی اسم دالیا

ریشه اسم دالیا

همانطور که گفتیم ریشه اسم دالیا فارسی می باشد و تلفظ دالیا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " داليا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /dāliā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم دالیا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم دالیا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم دالیا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم دالیا در واژه‌نامه آزاد :
مادر زیبا به زبان بختیاری.

معنی اسم دالیا در ثبت احوال

نوعي از گلِ كوكب.

حروف ابجد و طالع بینی نام دالیا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم دالیا عدد " 46 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “د” آغاز می‌شود، بسیار دلپذیر، خوشرو و زیبا هستند. از جنبهٔ اخلاقی، آنها شجاع، با ایمان و عقلانی هستند. همواره به پیشرفت و ترقی کوشیده ولی ارزش مالی را کمتر می‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم دالیا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم دالیا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم دالیا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم دالیا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

رهایی یابنده، رستگار شونده، رستگار، پیروز

آهن، فولاد، نام مؤسس سلسه ی تیموریان یا گورکانیان

نوعی نیزه کوچک با سر دو شاخه و نوک تیز، نام پسر پیران

یاری رسان، کمک کننده

شبيه به خورشيد، (به مجاز) زيبارو

گران‌ناز، دارای ناز و زيبايی فراوان، (به مجاز) جذاب

رستگاری، نيك انجامی، سعادت

نام یکی از پیامبران الهی، پسر حضرت اسحاق و پدر حضرت یوسف (ع)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید