داریو

داریوش، نام پادشاهی پیش از ساسانیان

جنسیت اسم داریو

پسر

داریو به انگلیسی

daryu

تعداد داریو ها در ایران

693

تلفظ داریو به فارسی

داريو

ریشه اسم داریو

فارسی

تلفظ داریو به انگلیسی

/dāryu/

رنگ اسم داریو

زرد

ابجد اسم داریو

221

ابجد وسیط اسم داریو

29

ابجد صغیر اسم داریو

14

درباره نام داریو

داریو یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم داریو پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم داریو که در انگلیسی به صورت daryu نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 693 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم داریو

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم داریو و معنی اسم داریو

ریشه اسم داریو

همانطور که گفتیم ریشه اسم داریو فارسی می باشد و تلفظ داریو در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " داريو " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /dāryu/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم داریو بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم داریو در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم داریو در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

=داریوش
داریوش: دارنده نیکی، نام سه تن از پادشاهان ایرانی از سلسله‌ی هخامنشی

معنی اسم داریو در ثبت احوال

(= داريوش)، ← داريوش؛ [این واژه با نام «داریو» (روبن داریو، Ruben dario) یکی از شاعران برجسته آمریکای لاتین (اهل نیکاراگوئه) هم آوا و هم نویسه می باشد].

حروف ابجد و طالع بینی نام داریو

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم داریو عدد " 221 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “د” آغاز می‌شود، بسیار دلپذیر، خوشرو و زیبا هستند. از جنبهٔ اخلاقی، آنها شجاع، با ایمان و عقلانی هستند. همواره به پیشرفت و ترقی کوشیده ولی ارزش مالی را کمتر می‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم داریو گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم داریو چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم داریو

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم داریو

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بسیار فهمیده و دانا

ترکیب دو اسم محمد و جاوید (ستوده و جاودان)

زیبایی‌ها و قشنگی‌ها، (به مجاز) دختری که زیباست و ناز دارد

شاتل، روشن

سپاس و شكرگزاري

بزرگواری، عظمت، شکوه، از صفات خداوند كه به مقام كبريايي او اشاره دارد

نام یک گیاه

نام پدر حضرت موسي(ع) به روایت تورات، نام پدر حضرت مريم به روایت قرآن، آل عمران نام سوره ای در قرآن کریم

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید